Kära medlemmar!
Som ni kanske hört släpper de på restriktionerna idag onsdag 9/2.
Detta innebär att vi nu kommer höja upp antalet deltagare per pass samt ta tillbaka till ordinarie tider på vissa pass. Ändringarna i schemat är följande:
Ett pass med Griffin Xtreme på lördagar på 60 minuter.
Ett pass Griffin Barbell på torsdagar på 60 minuter.
Zumba Kids körs i 2 grupper och på plats på Träningsbutiken.
Receptionen kommer hålla stängt ikväll men Träningsbutiken håller öppet som vanligt vid pass på våning 1.
Då vi fått ändra antalet deltagare och tider på vissa pass kan det hända att ni som varit bokade på de ändrade passen (framför allt Griffin Barbell & Griffin Xtreme lördagar) tyvärr måste boka om er på nytt.
Vi ber er vänligen gå in på schemat för att se ändringarna samt för att titta över dina bokningar så att du är bokad på det pass du önskar gå på.
Vi hoppas detta ska underlätta bokningen för er medlemmar framöver och att ni är fler som ska få en plats på det pass ni önskar.
Vi vill gärna att ni fortsätter vara duktiga med att torka av de redskap och maskiner ni använt er av vid grupp och/eller gymträning samt visa respekt mot varandra.
Nu håller vi tummarna för en ljusare framtid!
Ta hand om varandra.
Med Vänliga Hälsningar,
Team Träningsbutiken.